Niektorých ľudí naozaj nechápem

Autor: Peter Marci | 6.3.2012 o 9:37 | Karma článku: 6,42 | Prečítané:  420x

Pochopili by ste človeka, ktorý urobí 99% práce a keď je už len 1% od cieľa, vykašle sa na to? Práve toho som sa stal svedkom.

Pred pár dňami som prechádzal sídliskovou ulicou. Oproti mne išiel pán s vrecom odpadkov v jednej ruke, s taškou prázdnych PET fliaš v druhej a mieril ku kontajnerom, ktoré som ja práve minul. Potešil som sa, že vidím človeka, ktorému nie je ľahostajná naša budúcnosť a pokračoval som v ceste.

Aké však bolo moje prekvapenie, keď som sa asi o pol hodinu vracal tou istou ulicou a tašku s fľašami som uvidel v kontajneri na zmiešaný odpad.

triedenie01.jpg

Prečo človek, ktorý doma zhromažďuje prázdne plastové fľaše oddelene od ostatných smetí ich nakoniec aj tak hodí spolu s nimi do jedného kontajnera?

Stálo by ho to možno 15 sekúnd, kým by fľaše natlačil do toho správneho kontajnera (ktorý mimochodom nebol plný), alebo 2 sekundy, aby tašku na kontajner určený na plasty zavesil a nechal to na tých, ktorí chodia tieto kontajnery vyprázdňovať.

Môže za to lenivosť, ľahostajnosť, nedostatok času, alebo niečo úplne iné?

Možno je môj pohľad ovplyvnený tým, že sa radím medzi "triedičov" (ak sa dá, separujem všetok odpad, ktorý vzniká v našej domácnosti), ale jednoducho nepochopím človeka, ktorý si dá tú námahu separovať a nakoniec to aj tak všetko nahádže na jednu kopu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?